poniedziałek, 6 lutego 2012

Biznesplan. Model najlepszych praktyk.

W ostatnich dniach ze względów zawodowych musiałem sięgnąć po książkę pod tytułem "Biznesplan. Model najlepszych praktyk" autorstwa Jerzego T. Skrzypka. Muszę przyznać, że książka może być bardzo przydatna dla osób związanych z tematyką bądź dla studentów przygotowujących prace magisterskie bądź licencjackie (albo jakiekolwiek prace).


Sama książka jest napisana w części bardzo płynnie, czyta się ją szybko i przyjemnie, a w części pełna jest tabel, wzorów i objaśnień wszelkiego rodzaju wskaźników ekonomicznych związanych z analizą i wyceną przedsiębiorstw. Bardzo ciekawym dodatkiem jest płyta CD zawierająca wiele przydatnych informacji które nie są zawarte w książce. Dzięki tej płycie wartość dla czytelnika zdecydowanie się zwiększa. Jerzy T. Skrzypek jest też współautorem książki pt. "Biznesplan" ale do niej niestety jeszcze nie miałem dostępu. Podejrzewam, że w części treść może się pokrywać a w części uzupełniać. Obecnie na rynku dostępna jest również poprawiona i rozszerzona wersja książki, mi akurat wpadła do rąk ta starsza, nie mniej wartościowa.

Książka kosztuje 49,90zł co jest dość wysoką ceną w stosunku do objętości. Ma jednak raczej charakter naukowy niż popularnonaukowy - raczej nie czyta się jej do poduszki a po to, by zrobić z niej konkretny użytek. Wydawnictwo Poltext nie jest również najtańsze. Warto jednak skorzystać z tej pozycji jeśli potrzebujemy konkretnych wskazówek przy przygotowaniu biznesplanu zwłaszcza, jeśli te informacje mają być mocno oparte o wszelkiego rodzaju wskaźniki. Ostatecznie oceniam książkę na 6/10.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz