poniedziałek, 11 listopada 2013

Te małe seksowne cyferki - Jak rozwinąć biznes przy użyciu danych, które już mamy.

Źródło: ksiegarnia.pwn.pl
Dziś chciałbym przybliżyć Wam książkę o bardzo długim tytule... "Te małe seksowne cyferki - Jak rozwinąć biznes przy użyciu danych, które już mamy" to książka, której autorem jest Dimitri Maex, a współpracował z nim przy jej tworzeniu Paul B. Brown. Ten pierwszy jest menedżerem zarządzającym w firmie OglivyOne - firmy zajmującej się marketingiem.

Na początku muszę przyznać, że do zakupu książki zachęcił mnie jedynie jej tytuł - intrygujący, być może pokazujący jakąś magię liczb w sposób bardzo techniczny. Nie zdziwiłem się więc, gdy dostałem tą książkę do rąk. Wizualnie - pozostawia wiele do życzenia. Nie wygląda atrakcyjnie i jeśli ktoś kierowałby się jedynie okładką, to raczej z małym prawdopodobieństwem wybrałby tą pozycję. Mi się udało.

Muszę jednak przyznać, że pierwsze podejście do książki podczas którego przeczytałem jedynie kilka stron, było raczej bezowocne. Nie wciągnąłem się i odłożyłem ją na półkę. Dopiero po jakimś czasie do niej wróciłem, ale z zupełnie innym wrażeniem - książkę pochłonąłem prawie na raz. Nie jest długa - ma około 250 stron, a spora jej część to wykresy czy obrazki. Ale treść okazała się być zupełnie inna od moich oczekiwań.

"Te małe seksowne cyferki - Jak rozwinąć biznes przy użyciu danych, które już mamy" czyta się naprawdę przyjemnie. Przyjemnie, jeśli znamy terminologię i choć trochę nas interesuje ta tematyka. Jeśli książki ekonomiczne to nie nasz konik, to raczej po nią nie sięgajmy. Jest to pozycja zdecydowanie dla osób z branży reklamowej lub tych, których czytanie pozycji o tematyce ekonomicznej pasjonuje.

"Te małe seksowne cyferki - Jak rozwinąć biznes przy użyciu danych, które już mamy" zawiera wiele wspaniałych przykładów, które mogą być wdrożone w zwykłych firmach. Nie jest to typowy podręcznik informatyczny, trudny do przyswojenia. Jest to książka łatwo napisana, która może przynieść czytającemu wiele wiedzy i radości.


Wydane przez APN Promise S.A. (dotychczas nieznane mi wydawnictwo) "Te małe seksowne cyferki - Jak rozwinąć biznes przy użyciu danych, które już mamy" kosztują dokładnie 48,30zł. Możemy jednak czasem trafić na promocję i nabyć tą książkę taniej. Jeśli interesuje Was tematyka - z pewnością powinniście.


5 komentarzy:

 1. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 2. Książka zapowiada się w sumie nawet ciekawie. Kupię sobie w nagrodę za rozliczenie pit37 :P

  OdpowiedzUsuń
 3. Szereg interesujących porad, prowadząc swoja działalność warto zgłębiać wiedzę, choćby przy pomocy ciekawych książek. pozdrawiam Karol z Banki24

  OdpowiedzUsuń
 4. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 5. Podobają mi się te progi podatkowe jakie są stosowane. Płacimy podatki gdy rzeczywiście osiągamy realny przychód a nie jak w Polsce. Dobrze wszystko opisuje strona debetowa.com.pl gdzie pojawił się nawet ostatnio wpis na temat podatków.

  OdpowiedzUsuń