niedziela, 22 września 2013

Steve Jobs - Sekrety innowacji

Wydawnictwo Znak publikuje co jakiś czas książki z serii Punkty Przełomowe. Książki te są moim zdaniem ciekawe, lekkie i idealnie zapełniające nudne chwile. Niekoniecznie jednak dla każdego - musimy choć trochę interesować się szeroko pojętym biznesem i ekonomią. Kolejną książką z tej serii, którą miałem okazję przeczytać, jest książka pod tytułem "Steve Jobs - Sekrety innowacji. Zupełnie inaczej - reguły przełomowego sukcesu". Jej autorem jest Carmine Gallo, autor wydanej również przez to wydawnictwo książki pod tytułem "Steve Jobs: Sztuka prezentacji". Książki tej jeszcze nie posiadam, ale wszystko wskazuje na to, że będę musiał ją zakupić. Carmine Gallo jest również publicystą w prasie, pracuje bądź pracował chociażby dla The Wall Street Journal czy też Bloomberg Businessweek. To doświadczenie zdecydowanie widać w książce "Steve Jobs - Sekrety innowacji" - czyta się ją niezwykle przyjemnie, płynnie i ciekawie. Ciekawie, choć sama tematyka książki nie przypadła mi szczególnie do gustu. Osobiście nie jestem fanem marki Apple i choć doceniam sukces tego przedsiębiorstwa oraz geniusz samego Jobsa, to jednak daleko mi od pozycji chociażby sympatyka. Ta książka, choć nieznacznie, to jednak przybliżyła mnie do marki Apple opowiadając o niej w ciekawy sposób, pełen ciekawych anegdot. Czasem nawet można się zaśmiać. Opisane są tam porady jak zbudować firmę na przykładzie Apple. Nie w sensie branży, lecz w sposobie myślenia o produkcie i dotarciu do klienta. Dla osób będących właścicielami firm produkcyjnych może to być bardzo dobra pozycja stymulująca do zmiany produkowanych przedmiotów i dotarciu z nimi do klientów. Zdecydowanie mniej moim zdaniem wyniosą z niej osoby pracujące w szeroko pojętych usługach. Nie mniej jednak warto przeczytać tą książkę jak i większą część tych, które zostały wydane przez Wydawnictwo Znak w serii Punkty Przełomowe.

Sama książka wydana jest w dość "luksusowej" wersji - choć nie jest ona długa (ma nieco ponad 230 stron) to jednak wydana została w twardej oprawie i z obwolutą. To zaś bezpośrednio rzutuje na jej cenę: 59,90 zł to sporo za krótką książkę. Z pewnością fanatycy marki Apple wydadzą nawet więcej, by przeczytać książkę Carmine Gallo, wszystkim innym polecam polowanie na okazje. Mi udało się ją kupić za połowę ceny i uważam, że tyle warto dać. W mojej ocenie książka zasłużyła na mocne 6/10.


1 komentarz:

  1. Jeśli szukasz rzeczywiście regionalnych ogłoszeń, zależy Ci na odbiorze osobistym, szybkiej usłudze lub po prostu chcesz kogoś poznać - sprawdź Ogłoszenia Radom, największy lokalny serwis ogłoszeniowy w Radomiu. W naszym serwisie Radom Lokalne znajdziesz ogłoszenia ze wszystkich branż, bo jesteśmy przede wszystkim dla ludzi. To dla Was wciąż udoskonalamy serwis i dodajemy nowe funkcjonalności. Jedna z nich to między innymi wyszukiwanie szczegółowe ofert i ogłoszeń, poprzez wybór konkretnej miejscowości - Radom, Pionki, Iłża i wiele innych. Zawsze aktualne, bezpłatne ogłoszenia z powiatu Radomskiego oraz miasta Radom. Regionalny serwis ogłoszeniowy Radom Lokalne. Ogłoszenia Radom, oferty nieruchomości, oferty pracy, mieszkania Radom, ogłoszenia motoryzacyjne, ogłoszenia towarzyskie, dom i ogród, finanse i wiele innych. Darmowe dodawanie ogłoszeń ze zdjęciami bez jakichkolwiek opłat - Radom oraz powiat Radomski. Zapraszamy na Radom Lokalne !

    OdpowiedzUsuń