wtorek, 29 listopada 2011

Nieco inna historia cywilizacji

"Nieco inna historia cywilizacji. Dzieje banków, bankierów i obrotu pieniężnego". Uff... tytuł bardzo długi ale przez to szerzej również wyjaśniająca tematykę książki której autorem jest Stefan Bratkowski - dziennikarz i publicysta.


Książkę tą mogę zdecydowanie polecić choć nie jest ona łatwa do przeczytania. Dość trudno przebrnąć przez ponad 450 stron lecz ich treść jest bardzo ciekawa. Całość jest podzielona na 8-stronnicowe rozdziały opisujące historię powstania i rozwoju gospodarki i jej oparcie w pieniądzu. Znajduje się tu wiele spojrzeń na gospodarkę (czasy Arystotelesa, korsarzy czy ery przemysłowej). Bardzo duża ilość informacji którą tu można znaleźć wymagała niezwykle intensywnej pracy autora, dlatego warto ją zakupić. Dodatkowo bardzo przyjazne skorowidze mogą pomóc w wykorzystaniu książki w późniejszym czasie. Na pewno każdy student piszący pracę magisterską z dziedziny ekonomii czy zarządzania powinien do niej zajrzeć a na pewno znajdzie kilka ciekawych spojrzeń które można zastosować w swojej pracy. Innym osobom również przekazywane informacje mogą wydać się interesujące - jeszcze raz polecam więc tą pozycję.

Tak jak pisałem - książka jest długa i niekoniecznie łatwa w czytaniu jednak w mojej ocenie bardzo wartościowa w treść. Cena książki to tyko około 30 złotych. W mojej ocenie 8/10 punktów.


1 komentarz:

  1. Darmowy Radomski Portal Ogłoszeniowy stworzony z myślą o mieszkańcach Radomia i okolic. Nie wymagamy rejestracji ani logowania się do serwisu, do każdego dodanego ogłoszenia można załączyć do 8 zdjęć. Istnieje również możliwość promowania dodanego ogłoszenia za pomocą usługi sms premium. W serwisie Radom Lokalne - Ogłoszenia Radom. O wiele ciekawych kategorii tematycznych, np: nieruchomości Radom, praca Radom, motoryzacja, komputery, firmy i usługi z Radomia, dla domu i wiele innych. Proponujemy również możliwość reklamowania swojej firmy, usługi działającej na terenie Radomia i okolic na preferencyjnych warunkach. Koniecznie zajrzyj na naszą stronę i przekonaj się jak łatwo i szybko możesz rozpocząć promowanie swojej firmy w regionie Radomskim. Zapraszamy do odwiedzania serwisu Radom Lokalne! Bezpłatne ogłoszenia i oferty pracy z Radomia, oferty nieruchomości Radom, lokalne ogłoszenia z Radomia, domy, działki, zwierzęta psy, koty, gryzonie i ptaki, wyposażenie mieszkania używane meble, fotele oraz łazienki i kuchni pralki, lodówki. Sprzęt komputerowy, zabawki dla dzieci tysiące bezpłatnych ogłoszeń ze zdjęciami. Na portalu Radom Lokalne - Ogłoszenia Radom sprzedasz lub kupisz wszystko bez opłat! Wystaw teraz za darmo swoje ogłoszenia ze zdjęciami i z filmem bez dodatkowych opłat i kosztów!

    OdpowiedzUsuń