piątek, 25 listopada 2011

Za darmo

Jakiś czas temu (wcale nie tak dawno) czytałem książkę "Za darmo" Chrisa Andersona. I opisując ją teraz miałbym dosyć poważny problem. Otóż książka, poza okładką, nie zapada za bardzo w pamięć.


Za dość wysoką cenę (o tym później) kupujemy książkę o tym, jak żyć za darmo i jak na strategii darmowych produktów lub usług zacząć zarabiać pieniądze. Jest trochę o darmowych produktach zachęcających do ich przyszłego zakupu za pieniądze, trochę o usługach internetowych np. Google czy YouTube i o tym jak zarabiają czy też o autorach wydających w internecie za darmo książki by zwiększyć sprzedaż swoich książek w tradycyjnej formie. I to jest najciekawsze: sama książka w twardej oprawie kosztuje 54,90zł mimo, że ma tylko około 240 stron. Bardzo wysoka cena w stosunku do treści i samego tematu książki zwłaszcza, że kiedyś widziałem tą książkę w internetowej księgarni... za darmo.

Tak na prawdę dopiero spojrzenie na spis treści pozwala przypomnieć sobie treść. Książka jest jednak napisana w bardzo czytelny, łatwo przystępny sposób i miło się czyta - bez problemów można z nią spędzić tylko jeden wieczór. To działa zarówno na korzyść jak i niekorzyść tej pozycji. Pojawiają się jednak ciekawe informacje które można wykorzystać przy zakładaniu własnej firmy - takie jak 50 przykładów na biznes na podstawie "za darmo".

Książka jest w sumie warta przeczytania jednak jej cena jest powalająca. Co prawda jest wydana w serii Punkty Przełomowe (bardzo dobrej moim zdaniem) więc jak chcesz mieć ją w swojej kolekcji - wypadałoby kupić. Jeśli jednak nie chcesz się aż tak bardzo na to upierać - proponuję poszukać tej książki w bezpłatnej, elektronicznej formie (oczywiście udostępnionej w pełni legalnie).

Co do oceny, daję 6/10. Miło, łatwo i bardzo szybko się czyta jednak książka nie zapada bardzo w pamięci a jej cena jest wysoka.


1 komentarz:

  1. Portal z darmowymi ogłoszeniami z Radomia i z całego województwa mazowieckiego Radom Lokalne - Darmowe ogłoszenia Radom. Możliwość umieszczania bezpłatnych ogłoszeń drobnych w sprawie pracy czy sprzedaży wszystkich towarów. Umieść za darmo ogłoszenia z Radomia na Radom Lokalne. Nowy Radomski Portal Ogłoszeniowy stworzony z myślą o mieszkańcach tej urokliwej krainy jak również turystach odwiedzających ten piękny zakątek Polski. Darmowe zamieszczanie ogłoszeń drobnych ze zdjęciami, bez rejestracji i logowania, bez żadnych opłat. Wiele ciekawych kategorii tematycznych, np. nocleg w Radomiu, nieruchomości Radom, praca Radom, usługi i firmy z Radomia oraz wiele innych. Istnieje możliwość promowania dodanego ogłoszenia jak również reklamowania swojej działalności i usługi na stronach serwisu. Prowadzisz gospodarstwo agroturystyczne, firm budowlaną, hotel, firm transportową, pensjonat a może wynajmujesz kwatery?? Serwis Radom Lokalne - Ogłoszenia drobne Radom to miejsce dla Ciebie. Serdecznie Zapraszamy.

    OdpowiedzUsuń