czwartek, 2 maja 2013

Prosperity słabości

Źródło: alejka.pl
Kilka dni temu miałem okazję zakupić książkę pod tytułem "Prosperity słabości" francuskiego ekonomisty Daniela Cohena. Książka między innymi na okładce opisywana jest jako "objaśniająca nam kryzys z lat trzydziestych oraz kryzys lat obecnych". Zawiodą się Ci, którzy liczą na obszerne informacje na temat kryzysu ostatnich lat. "Prosperity słabości" jest tak naprawdę bardziej książką ekonomiczno - historyczną, opisującą głównie wydarzenia historyczne z punktu widzenia ekonomisty. Jest to ciekawa opowieść lub przypomnienie powstania gospodarki i najważniejszych jej momentów. W dużej mierze opiera się ona na prawie Malthusa, wspomniane są również Cykle Kondratiewa. O samym kryzysie po 2007 roku jest bardzo niewiele, może z kilkanaście procent zawartości książki. Zdecydowanie nie jest to pozycja wybitna, która zachwycałaby mnie podczas czytania do tego stopnia, że z latarką pod kocem ukończyłem jej czytanie w kilka godzin. Nie mniej jednak książka jest ciekawa, warta przeczytania i napisana językiem bardzo przyjemnym podczas czytania. Nie męczy i podzielona jest na wiele krótkich rozdziałów, dzięki czemu spokojnie można ją czytać chociażby podczas jazdy metrem do pracy.

"Prosperity słabości" wydana została nakładem wydawnictwa Sonia Draga w 2011 roku. Książka ta sprzedawana jest po cenie około 35 złotych, jednak można znaleźć również i tańsze. Mi udało się ją zdobyć po cenie niecałych 10 złotych. "Prosperity słabości" dostaje u mnie ocenę 6/10 - warto przeczytać w wolnych chwilach, ale nie jest to pozycja, bez której nie będziemy mogli żyć. Przyjemna i lekka książka.


1 komentarz:

  1. Radom Lokalne to serwis z bezpłatnymi ogłoszeniami drobnymi. Posiadamy bazę wielu tysięcy ogłoszeń m.in. o oferty pracy Radom, mieszkania Radom, ogłoszenia Towarzyskie, usługi i firmy, motoryzacja Radom, Ogłoszenia drobne Radom czy ponad dwa miliony ofert nieruchomości. Nasz serwis Radom Lokalne jest najpopularniejszym serwisem ogłoszeniowym w Radomiu co gwarantuje dużą ekspozycję zamieszczanych u nas ogłoszeń. Istnieje możliwość publikacji płatnych ogłoszeń sms premium, ale nie jest to konieczne. Współpracujemy z dużymi serwisami ogólnopolskimi co gwarantuje dobrą ekspozycję ogłoszeń i ofert. Zapraszamy do współpracy !

    OdpowiedzUsuń