niedziela, 7 lipca 2013

Błękitny Ekspres - Plan dla liderów dynamicznego wzrostu firmy

Źródło: fabryka.pl
"Błękitny Ekspres - Plan dla liderów dynamicznego wzrostu firmy", jest książką na którą natrafiłem tak naprawdę przypadkiem. Skusiłem się na jej zakup, bowiem cena w internetowej księgarni była bardzo atrakcyjna. Nie znałem ani produktu, ani żadnego z autorów. Był to więc strzał w ciemno. Czy trafiony? Tak, jeśli wziąć pod uwagę stosunek ceny do jakości. Niekoniecznie, jeśli chodzi o samą jakość.

"Błękitny Ekspres - Plan dla liderów dynamicznego wzrostu firmy" jest książką napisaną przez dwóch autorów Barta Sayle oraz Surinder'a Kumar'a. Obaj mają tytuły doktorskie. Ten pierwszy zajmuje się głównie doradztwem i szkoleniami poprzez agencję Breakthrough Group, ten drugi współpracował od dłuższego czasu z korporacją Wrigley, dobrze wszystkim znaną jako producent gumy do żucia. W napisanej razem książce, wydanej w Polsce przez wydawnictwo Replika, opisują głównie program szkoleniowy wspomnianej wyżej agencji.

Książka ma charakter typowo motywacyjny. Nie jestem zwolennikiem takich pozycji, bowiem często jest to dużo treści zupełnie o niczym. Jednak "Błękitny Ekspres - Plan dla liderów dynamicznego wzrostu firmy" czyta się bardzo dobrze i to nie ze względu na charakter motywacyjny, ale ze względu na ciekawe przykłady z faktycznie istniejących korporacji, począwszy od Wrigley, poprzez PepsiCo, a na firmach raczej w Polsce nieznanych skończywszy.

"Błękitny Ekspres - Plan dla liderów dynamicznego wzrostu firmy" jest pozycją idealną na wakacje, jeśli nie chcemy się przemęczać i myśleć na temat skomplikowanych spraw. Jest to typowa książka poprawiająca miękkie umiejętności, raczej nie wymagająca od czytelnika większej wiedzy. Z tego też powodu może sprawdzić się wśród osób, które czytają chociażby Briana Tracy. Dla mnie książka nie zrobiła olbrzymiego wrażenia, choć doceniam podawane tam przykłady. Jeśli nic innego nie mamy pod ręką, a "Błękitny Ekspres - Plan dla liderów dynamicznego wzrostu firmy" znajdziemy w niskiej cenie, możemy śmiało kupować. Przyda się na nudny jesienny wieczór lub bezstresowy odpoczynek na działce. Książka dostaje u mnie 5/10 punktów.


1 komentarz:

  1. Serwis ogłoszeniowy Radom Lokalne to bezpłatny serwis ogłoszeniowy przeznaczony dla mieszkańców Radomia i całego powiatu Radomskiego. W naszym serwisie Radom Lokalne zamieścisz ogłoszenia bardzo szybko, sprawnie i bez najmniejszych kłopotów. Wszystkie ogłoszenia Radom w naszym serwisie ogłoszeniowym są bezpłatne. Zapraszamy na Bezpłatne ogłoszenia Radom !

    OdpowiedzUsuń